Polska – Czechy: Czy warto grać patriotycznie?

Polska – Czechy. W “słowiańskim” pojedynku Reprezentacja Polski zmierzy się z ekipą swoich sąsiadów z południa. Bilans Polaków w ostatnich miesiącach wygląda wręcz fatalnie. Z 7 ostatnich spotkań udało im się wygrać zaledwie jeden mecz.

W pozostałych 4 razy przegrali i 2 razy zremisowali. Ich seria meczów bez zwycięstwa wynosi 4. W przypadku ostatnich 10 meczów towarzyskich rozegranych z udziałem polskiej reprezentacji udało im się 2 razy wygrać i 5 razy zremisować, a w 3 spotkaniach ulegli swoim rywalom. Ten obraz zakłamuje rzeczywistość, ponieważ w dużej mierze bazuje na dobrych rezultatach osiąganych przez kadrę pod wodzą Adama Nawałki.

Okres najlepszych meczów czeskiej reprezentacji zdecydowanie wiążę się z bardzo odległym wspomnieniem. Obecnie reprezentanci z kraju kretika nie przynoszą chluby swoim rodakom. W ostatnich 14 spotkaniach ich forma wygląda niczym humor dojrzewającej kobiety – od euforii do rozpaczy. Zanotowali 7 zwycięstw i 7 porażek. Ostatni raz remisowali w spotkaniu z Norwegią w czerwcu 2017 roku.

Polska – Czechy. H2H

W ciągu ostatnich 10 lat Polacy mierzyli się z Czechami 5 krotnie. 3 razy biało-czerwoni byli górą, a dwa razy to rodacy Szwejka wracali z tarczą z tych bojów. Pamiętny może być dla Polaków zwłaszcza mecz z 2012 roku, kiedy to Czesi pokonali Polaków 0:1 we Wrocławiu podczas mistrzostw Europy rozgrywanych nad Wisłą.

Polska – Czechy. Kursy.

Polska – 1,74

Remis – 3,55

Czechy – 4,90

Polska – Czechy. Typy na mecz

Naszym zdaniem kibice w Gdańsku nie będą się nudzić. Polska defensywa jest słaba ale całkiem nieźle radzimy sobie w ofensywie. Brzęczek ma podobno przestać kombinować i Polacy wyjdą w ustawieniu ze skrzydłowymi. Sądzimy, że warto pokusić się o gola Roberta Lewandowskiego, który ostatnimi czasy nieco zawodził w kadrze pod kątem strzeleckim. Kapitan kadry powoli wraca do formy i strzelił w ubiegły weekend dwa gole w spotkaniu z Borussia Dortmund. Uważamy, że są spore szanse na to, że “Lewy” odblokuje się także w reprezentacji. Ostatniego gola w biało-czerwonych barwach strzelił w sparingowym meczu z Litwą w czerwcu.

BTTS – obie drużyny strzelą – Kurs 1.94

Robert Lewandowski strzeli gola – Kurs 1.95

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *