Fantasy Ekstraklasa: Kto kapitanem na ósmą kolejkę?

Przedstawiamy propozycje kapitanów na ósmą kolejkę Fantasy Ekstraklasa. Wybór nie jest łatwy a nietrafiony kapitan może powodować czerwone strzałki.

Ricardinho – Nominalny pomocnik wystawiony w linii ataku po powrocie do Ekstraklasy jest jednym z jej najlepszych zawodników. W spotkaniu z Miedzią Legnica nie powinien mieć kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Najczęściej wybierany kapitan przed tą kolejką.

Carlitos – Pomimo tego, że Legia cieniowała przed przerwą na mecze reprezentacji to jednym z nielicznych zawodników, na których można było liczyć był właśnie hiszpański napastnik. Po przerwie na kadrę ma być widać pierwsze efekty pracy trenera Sa Pinto. Obronę Lecha Poznań ciężko nazwać monolitem, dlatego sądzimy, że warto postawić na Carlitosa.

Carlitos i Ricardinho to propozycje bardzo oczywiste. Do tego grona warto dołożyć Flavio Paixao czy Zdenka Ondraska, którzy w pierwszej fazie sezonu znajdowali się w bardzo dobrej formie. Poniżej kilka mniej oczywistych propozycji.

Lukas Haraslin – Prawie 1000 menedżerów Fantasy Ekstraklasy powierzyło Słowakowi kapitańską opaskę. Taki wybór nie dziwi. Haraslin w tym sezonie nie zszedł poniżej pięciu punktów w Fantasy. Skrzydłowy jest aktualnie jednym z najlepszych na swojej pozycji w całej lidze, a dobrą formę potwierdził również w starciu młodzieżówki, gdzie popisał się takim golem strzelonym rówieśnikom z Italii.

Pedro Tiba – po dobrym wejściu w sezon Portugalczyka złapała zadyszka. Z tego powodu od 4 kolejek nie zapunktował dobrze w Fantasy. Do meczu z Legią podejdzie wypoczęty co może przełożyć się na trafienie.

Martin Kostal – kolejny Słowak w zestawieniu. W spotkaniach z Lechem Poznań i Górnikiem Zabrze udało mu się zdobyć aż 25 punktów. To przełożyło się na wzrost posiadania Kostala w składach z 0% do 14%. W meczu z Lechią Wisła kolejny raz może zaskoczyć, do czego swoją rękę powinien dołożyć 22-latek.

Konrad Wrzesiński – Górnik Zabrze ma kiepską linię defensywy, a Zagłębie Sosnowiec lubi robić niespodzianki. Wrzesiński w konkursie jest obrońcą, ale w rzeczywistości gra na skrzydle co przekłada się na jego dobre liczby. Podobnie jest z Udoviciciem, którego również umieszczamy w naszych propozycjach.

Michał Żyro – po powrocie do polskiej ligi Żyro ma wystąpić w podstawowym składzie Pogoni Szczecin w spotkaniu z Koroną Kielce. Kielczanie jeszcze nie zachowali czystego konta w tym sezonie. Żyro to propozycja mocno awangardowa, ale warta rozważenia.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *