Wisła Płock - Piast Gliwice

Football Leaks: Śląsk, Ruch i Wisła brały udział w ustawionych meczach

Football Leaks znowu szokuje. Według najnowszych informacji grupy skanującej czarną stronę piłki nożnej trzy polskie kluby brały udział w ustawionych spotkaniach na Cyprze. 

Spotkania odbyły się podczas obozów przygotowawczych organizowanych przez firmę Androsports. Za organizację sparingów w latach 2016-2018 odpowiadał Eric Mao, za którym stały firmy bukmacherskie z Singapuru.

Organizacja pisze o 32 ustawionych meczach. Cały “myk” polegał na tym, że gang wybierał sędziów, którzy mieli prowadzić spotkania. Byli oni przekupieni i mieli sędziować w ten sposób, aby padł określony wynik. Za każdy jeden poprowadzony mecz otrzymywali oni po 500 euro.

Football Leaks – kto ustawiał?

W ustawionych przez mafię meczach udział wzięło aż 15 klubów z Rosji, 3 z Polski i Cypru. W ustawionych meczach udział brały także zespoły z Serbii, Czech czy Ukrainy. Football Leaks podaje, że w gronie zamieszonych w ten proceder zespołów był Śląsk Wrocław, Wisła Płock oraz Ruch Chorzów.

Nie tak dawno informowaliśmy o problemach Daniela Sturridge, który miał udostępniać postronnym tajne informacje i tym samym złamał punkt kontraktu dotyczący zakładów bukmacherskich. Teraz Football Leaks informuje o kolejnych problemach.

Śledztwo nie wykazało, że kluby brały udział w ustawianiu meczów. Miały one być ofiarami tego procederu, który poprzez wystawianie przekupionych arbitrów wpływał na wynik spotkania. Jak wiadomo, uczciwych sędziów nie brakuje…

Wszystkie kluby, które brały udział w ustawionych spotkaniach na Cyprze korzystały z usług tej samej agencji zajmującej się organizacją obozów przygotowawczych. Jej dyrektorem jest Pantelis Andronikau – człowiek karany za korupcję w futbolu.

Ci, którzy nie wierzą w ustawione mecze kolejny raz muszą się zawieść. Jeżeli nie robią tego kluby to za ustawianie spotkań biorą się mafie bukmacherskie, które często po cichu wpływają na wynik meczu np poprzez podstawienie “lewego” arbitra. Dlatego warto śledzić spadki i wzrosty kursów na dane wydarzenia sportowe. Często można z nich wyczytać naprawdę ciekawe informacje.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *